Волейболистките на Варна ДКС са на полуфинал за Купата на България

Волейболистките на Варна ДКС са на полуфинал в турнира за Купата на България при жените. Воденият от Стоян Гунчев тим се наложи над Локомотив 1929 с 3:1 (25:20, 25:20, 24:26, 25:16) в последния четвъртфинал на надпреварата, изигран в столичната зала „Локомотив“.

Полуфиналите ще се изиграят на 25 януари (вторник) – варненки ще се изправят срещу Казанлък Волей, който отстрани Перун (Варна) с 3:0.

Домакините поведоха отначало, след което състезателките на Стоян Гунчев поеха инициативата. Момичетата от морската столица диктуваха положението и във втората част и излязоха напред с 2:0 гейма.

Третата част започна с равностойна игра, но през повечето време гостенките отново бяха доминиращи. След 18:16 обаче се завърза интрига, и, въпреки че имаше водеща роля и преднина до самия край (24:20), ДКС допусна изравняване (24:24) и обрат (24:26).

В решителния четвърти гейм волейболистките на гостуващия тим бяха повече от мобилизирани и не допусна повече проблеми. Така варненки грабнаха последния билет за финалната четворка.

Финалът ще се изиграе на 28 януари (петък) в зала „Младост“ в Бургас.