Черно море победи и влезе в топ 4

Oтборът на Черно море победи Ботев Пловдив с 2:0 след попаденията на Сердюк и Гарсия в среща от кръг №15 в родната efbet Лига.

Черно море надви Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в среща от 15-ия кръг на efbet Лига. Попаденията в Коматево реализираха Евгений Сердюк (35) и Пабло Гарсия (88). Сердюк беше точен за „моряците“ след скоростна контраатака, като секунди преди това Ботев пропиля 100-процентово положение за гол. Гарсия пък се разписа в края на редовното време след силен удар в долния десен ъгъл на вратата зад Аргилашки. Срещата беше очаквана с огромен интерес, защото противопостави петия и четвъртия във временното класиране. Успехът изравни Черно море с Ботев и вече двата тима имат по 25 точки. Веднага след тях е Берое с 21 точки, като в следващия кръг „моряците“ приемат заралии. Това беше втора поредна загуба за Ботев в Коматево след загубата от Лудогорец.

В състава на „канарчетата“ имаше изненада. Звездата на Ботев Хосе Маркос Маркиньос започна като резерва, а мястото му в игра зае Антоан Бароан. Бразилецът се появи на терена в началото на второто полувреме.

отев – Черно море 0:2

Голмайстори: 0:1 Евгений Сердюк (35);  0:2 Пабло Гарсия (88)

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мартенс, Тодор Неделев, Емануел Току, Антоан Бароан, Николай Минков, Самюел Супрайен, Реда Рабей, Кевин Янсон;

Черно море: Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Даниел Димов, Пабло Гарсия, Леандро Андраде, Евгений Сердюк, Велислав Василев;