Сапартак Варна мина и през Септември Симитли

Спартак победи Септември с 1:0 в мач от 12-ия кръг на Втора лига в Симитли и излезе на трето място.

В 17-ата минута Септември остана с 10 души, тъй като техният централен нападател получи червен картон. В първия момент той бе декориран в жълто за фаул в наказателното поле, но след това играчи на Септември наобиколиха рефера и започнаха да му искат обяснение. След мелето съдията изгони играча на Септември с червен картон. Хора от щаба на домакините нахлуха на терена и един от тях също бе изгонен с червен картон от съдията.

В 29-ата минута гостите поведоха в резултата. След центриране от фаул Янчо Андреев се разписа с глава – 1:0 за Спартак.

През първото полувреме играчите на Септември накъсваха играта, бутаха, блъскаха и провокираха спартакли. На терена често имаше разправии, не само при ситуацията с червения картон. Това наложи реферът да даде продължение от 8 минути на полувремето.

Имаше и неприятен момент, когато при поредния фаул срещу Янчо Андреев, халфът на Спартак остана да лежи на тревата и бе ритнат в главата от съперник, но реакция от страна на рефера не последва.

След червения картон Септември рядко минаваха центъра. Спартак имаше контрол върху играта, но направи няколко пропуски.

През второто полувреме домакините продължиха да пречат на Спартак да играе футбол с чести нарушения, но варненци не позволиха да се стигне до изненада и взеха своето.

Съставът на Спартак: Християн Славов, Велислав Боев (ж.к, 35 – Ибрям Ибрям), Архан Исуф, Иван Пенев (73 – Генади Луго), Никола Борисов, Цветан Илиев, Николай Иванов, Янчо Андреев, Виктор Митев (85 – Даниел Начев), Иван Колев (85 – Георги Божилов), Георги Бабалиев (85 – Георги Георгиев)