Начало » Спорт » Черно море разгроми Спартак Варна с 5:0

Черно море разгроми Спартак Варна с 5:0

Отборът на Черно море разгроми градския съперник на Спартак Варна с 5:0 в мач от 10-ия кръг на Елитната група до 15 години, игран на стадиона на Националната база Спортпалас. С успеха варненци остават на първо място в класирането.

Пламен Аршев записа хеттрик, а по един гол добавиха Кристиян Стоянов и Кристиян Евдокиев.

Варненци стартираха силно срещата и откриха резултата в 8-ата минута. Пламен Аршев засече с глава центриране от корнер, а в 38-ата реализира за 2:0 по идентичен начин. В 52-рата отново той получи топката на дъгата на наказателното поле и с удар с левия крак я прати неспасяемо в далечния ъгъл на вратаря на “соколите”. В 67-ата минута Борис Стойков центрира отляво и Кристиян Стоянов с удар от въздуха прати топката в мрежата за 4:0, като преди това тя срещна гредата. Крайното 5:0 оформи Кристиян Евдокиев, който засече с глава центриране от корнер.

В следващия кръг Черно море приема тима на Нефтохимик. Мачът е в събота, 10 октомври от 13,30 часа на стадион “Корабостроител” под Аспаруховия мост.

Съставът на Черно море: Антоан Манасиев, Димитър Павлу, Дениз Хаджиев, Георги Венциславов, Пламен Аршев, Борис Стойков, Йордан Тосков, Кристиян Иванов, Александър Киров, Георги Пасков, Даниел Георгиев (Кристиян Стоянов, Кристияно Николаев, Даниел Райчев, Борис Колчев, Боян Вълчев).