Начало » Спорт » Варненката Петя Ковачева с два златни медала от националния шампионат по лека атлетика

Варненката Петя Ковачева от СК Тангра, завоюва две титли на националния шампионат за юноши и девойки под 18 години в София на 18 и 19 юли, в дисциплините 1500м. и 3000м.

С резултат 4:55 мин. Ковачева спечели първия златен медал. Втория ден на състезанието започна със слънчево време, но точно преди старта на 3000 м. се изсипа силен дъжд и през цялото бягане валеше, но това не попречи на младата варненка да спечели втори златен медал и да стане двоен шампион на Национален шампионат, с време 10:46мин.  Тя победи и в двете дисциплини с тактическо бягане и силен финален спринт.

Ковачева бе шампионка в тези две дисциплини и на зимните шампионати в зала през тази година.