Начало » Спорт » Наградиха победителите в турнирите „Купа 8 декември” (снимки)

Наградиха победителите в турнирите „Купа 8 декември” (снимки)

Победителите в турнирите „Купа 8 декември“ 2019 бяха наградени на официална церемония в Юнашкия салон. Над 450 студенти се включиха в надпреварите тази година.

 

Проявата се организира от Община Варна, студентските съвети и академичните звена, отговарящи за спорта във висшите учебни заведения. Победителите получиха купи, медали и предметни награди.

 

Класиране по видове спорт:
ТЕНИС НА МАСА
ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ – МЪЖЕ:

1-во място – Иво Йорданов – Икономически университет

2-ро място – Цветомир Янков – Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

3-то място – Нурай Ниязиев  – Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ – ЖЕНИ:
1-во място – Станислава Пархова – Технически университет
2-ро място – Елизавета Пугачова – Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

3-то място – Габриела Чернева – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ:
1-во място – Икономически университет
2-ро място – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
3-то място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

 

ШАХМАТ

ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ:

1-во място – Иван Янев – Икономически университет
2-ро място – Николета Господинова – Технически университет

3-то място – Станислав Попов – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

ОТБОРНО КЛАСИРАНЕ:

1-во място – Икономически университет
2-ро място – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
3-то място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

 

СТРИЙТБОЛ 3х3
КЛАСИРАНЕ – МЪЖЕ:

1-во място – Икономически Университет
2-ро място – ВСУ „Черноризец Храбър“
3-то място –  Медицински университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

КЛАСИРАНЕ – ЖЕНИ:
1-во място – Икономически Университет

2-ро място – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
3-то място – Технически Университет

 

ВОЛЕЙБОЛ
КЛАСИРАНЕ – МЪЖЕ:

1-во място – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

2-ро място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
3-то място – Технически Университет

КЛАСИРАНЕ – ЖЕНИ:
1-во място – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

2-ро място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
3-то място – Икономически университет

 

ПЛУВАНЕ
ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ ПО ДИСЦИПЛИНИ:

50 м. БЪТЕРФЛАЙ – ЖЕНИ:
1-во място – Филотея Димитрова – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
2-ро място – Антония Стоянова – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

3-то място – Мария Ангелова – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

50 м. БЪТЕРФЛАЙ – МЪЖЕ:
1-во място – Тихомир Тодоров – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
2-ро място – Павел Каменов – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
3-то място – Александър Пенев – Икономически Университет

50 м. ГРЪБ – ЖЕНИ:
1-во място – Венета Георгиева – Икономически Университет
2-ро място – Аделина Петрова – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
3-то място – Мари Ветер – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. ГРЪБ – МЪЖЕ:
1-во място – Дилян Желязков – Икономически Университет
2-ро място – Стефан Петров  – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

3-то място – Арсений Бекетов – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. БРУСТ – ЖЕНИ:
1-во място – Филотея Димитрова – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
2-ро място –  Александра Увалиева – Икономически Университет

3-то място – Мари Ветер – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

50 м. БРУСТ – МЪЖЕ:

1-во място – Теодор Вощинаров – Технически Университет
2-ро място – Габриел Николов  – Икономически Университет
3-то място – Благодвест Божиновски – Икономически Университет

50 м. СВОБОДЕН СТИЛ – ЖЕНИ:
1-во място – Мария Ангелова – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
2-ро място – Антония Стоянова – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
3-то място – Цветомира Цветанова – Икономически Университет

50 м. СВОБОДЕН СТИЛ – МЪЖЕ:
1-во място – Благовест Божиновски – Икономически Университет
2-то място – Тихомир Тодоров – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
3-то място – Теодор Вощинаров – Технически Университет

 

ЩАФЕТА 5 ПО 50 М. СВ. СТИЛ 3 МЪЖЕ/2 ЖЕНИ:

1-во място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ – Петров, Матеев, Петрова, Димитрова, Тодорова

2-ро място – Медицински Университет  „Проф. д-р Параскев Стоянов“ – Денев, Каменов, Стоянова, Бекетов, Ватер
3-то място – Икономически Университет – Божиновски, Цветанова, Желязков, Георгиева, Пенев
КРАЙНО КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ В СПОРТА ПЛУВАНЕ НА „КУПА 8 ДЕКЕМВРИ“ 2019:

1-во място – ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ –  500,5 т.

2-ро място – ВИСШЕ ВОЕННОМОРСКО УЧИЛИЩЕ „Н. Й. Вапцаров“ – 490 т.

3-то място – МЕДИЦИНСКИ УНИВЕРСИТЕТ „ПРОФ. Д-Р ПАРАСКЕВ СТОЯНОВ“ – 485,5 т.

 

БОУЛИНГ:
1-во място – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
2-ро място –  Икономическия Университет

3-то място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“

 

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ КРОС „Купа 8 декември“

ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ – ЖЕНИ:
1-во място – Божидара Гатева – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“
2-ро място – Лидия Костадинова – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
3-то място – Пламена Гатева – Медицински Университет „Проф. д-р Параскев Стоянов“

ИНДИВИДУАЛНО КЛАСИРАНЕ – МЪЖЕ:
1-во място – Павел Костадинов – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
2-ро място – Рафаел Кънев – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
3-то място – Илия Чакъров – Технически Университет

 

ОТБОРНО/КОМПЛЕКСНО КЛАСИРАНЕ МЕЖДУ УНИВЕРСИТЕТИТЕ В ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИЯ КРОС:
1-во място – ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“
2-ро място – Медицински Университет „Проф. Д-р Параскев Стоянов“
3-то място – Икономически Университет

 

ФУТБОЛ:
1-во място – Икономически Университет
2-ро място – Медицински университет „Д-р Параскев Стоянов“
3-то място – Технически университет

 
banner
banner
Петя Митева