Стоян Георгиев разкри впечатленията си от протестите в Турция, които отразява. Той отбеляза, че там е много трудно да си представи човек тези големи маси хора на улицата, които виждаме. Според него това са хора, които сякаш имат последен шанс за запазване на Турция като страна, която може да бъде определена като демократична.
В Турция протестите за забранени, но съдейки по това, което се случва, хората събират смелост, и то не малко хора, за да чуят гласа им.
Повечето от тях не желаят да бъдат записвани, защото последиците за тях са много тежки и засягат целия им живот, работа и семейство.
Те обаче осъзнават, че в Турция се изправя напред и пред това да се ликвидира напълно друго мнение, освен това, което се харесва на властта, и изобщо да има опозиция, демокрация и свобода на словото.
Георгиев обясни още защо работата на журналистите в Турция също е меко казано опасна.
Има един член в Закона за обида на президента, по който за него са обвинени и са вкарани затвора 77 журналисти. Само онзи ден бяха арестувани между 8 и 11 журналисти, като трябва да кажа, че на площада, ние, бидейки там, аз не видях да има повече от 20 журналисти, поне такива с камери или изобщо, които могат да бъдат идентифицирани, заяви Георгиев.
Може да е имало и още, но този брой на арестувани показва, че властите действат абсолютно крайно по отношение на заглушаване на тези протести. А и предаването на живо от протестите е забранено от техния Съвет за електронни медии, добави по бТВ Стоян Георгиев.