-1.9 C
Варна

Новини от Варна и региона

събота, февруари 22, 2025

Арестуваха училищна директорка, докато взема 10 бона подкуп

Още публикации

Директор на училище е арестуван с 10 хил. лв. подкуп, съобщават от Европейската прокуратура.

Той е поискал общо 20 хил. лв. от фирма, която е изпълнявала проект за ремонта на училището, което ръководи. Проектът е финансиран по процедура „Училищна-STEM среда“ с пари от ЕС по Механизма за възстановяване и устойчивост с допълнително съфинансиране от българския държавен бюджет. Затова случаят е на българския офис на Европейската прокуратура.

Училището има осигурено финансиране, като общата договорена стойност на проекта е 46 000 евро или 90 000 лв с ДДС.

След изплащането на строително-ремонтни дейности директорката на училището е поискала от изпълнителя да й върне част от средствата, вместо да използва цялата сума за предвидения ремонт.

След първоначална среща в началото на февруари тя уговорила подкупа да бъде предаден на две вноски – след първото и последното плащане по договора. Арестувана е в сряда в офиса на фирмата, докато е вземала 10-те хил. евро.

Европейския делегиран прокурор е разпоредил задържане до 72 часа. В съда ще бъде внесено искане за налагане на мярка за неотклонение задържане под стража.

Разследването продължава.

Изпращайте своите сигнали на [email protected]

Реклама
spot_img
Будна Варна вече е в любимите Ви приложения!

Можете да следите новините на Будна Варна в своето любимо приложение! Бъдете информирани за най-важните събития от Варна и региона!

Абонирайте се за нашите канали във Вайбър и Телеграм:

Реклама
spot_img

Последни публикации