понеделник, септември 30, 2024

Спартак Варна с нова победа в efbet Лига

Най-четени

Още публикации

Спартак Варна записа важна победа при гостуването си на Септември в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. „Соколите“ се завърнаха на победния път след успех с 1:0 на стадион „Локомотив“ в София. Единствения гол в срещата реализира Ахмед Ахмедов от дузпа в 67-ата минута.

С тази победа Спартак Варна е 5-и с 18 точки, докато Септември остава на 15-а позиция със седем пункта на сметката си.

В 5-а минута Спартак Варна организира първата си добра атака, а Антонио Вутов бе изведен на страхотна позиция, като се озова очи в очи с Димитър Шейтанов, а ударът на нападателя бе отразен от чудесната реакция на стража на домакините.

В 67-а минута Георги Върбанов извърши нарушение, след като игра с ръка в собственото си наказателно поле и главният съдия посочи бялата точка, а Ахмед Ахмедов се нагърби с изпълнението, като излъга Димитър Шейтанов и с премерен удар в десния ъгъл успя да открие резултата – 1:0 за Спартак Варна.

В 74-а минута Кристиан Илич пусна великолепен пас вляво към Виктор Митев, който бе на чиста позиция и шутира по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на Септември.

Стартови състави:

Септември (София): 21. Димитър Шейтанов, 9. Асен Чандъров, 5. Михаил Полендаков, 6. Виктор Очаи, 4. Мартин Христов, 27. Георги Върбанов, 8. Мартин Моран, 22. Виктор Оливейра, 24. Джордан Нсанг, 19. Митко Митков, 11. Борислав Рупанов

Спартак (Варна): 76. Мартин Величков, 3. Матео Петрашило, 4. Франьо Пърцо, 5. Йоан Бауренски, 6. Александър Цветков, 8. Филип Лесняк, 11. Виктор Митев, 14. Ромееш Ивей, 16. Кристиан Илич, 39. Антонио Вутов, 29. Ахмед Ахмедов