Начало » Спорт » Черно море Тича загуби от Черноморец след продължение

Черно море Тича загуби от Черноморец след продължение

Черноморец спечели морското дерби на НБЛ срещу Черно море Тича. Двата тима имаха нужда от продължение, за да излъчат победител в зала “Бойчо Брънзов” в Бургас, където редовните 40 минути завършиха при равен резултат – 89:89. В допълнителното време домакините успяха да изковат успеха и да триумфират над варненските си съперници след 107:104 и една от най-резултатните срещи през сезона досега.

Двата тима бяха изключително равностойни, като след една четвърт гостите имаха крехка преднина от три точки – 16:19. Те останаха начело в резултата и през цялата втора част, приближавайки разликата до 10 точки в един момент, но на полувремето дистанцията остана непроменена – 38:41.

Шест поредни точки за 44:41 изстреляха “акулите” напред в резултата, но “моряците” бързо си върнаха водачеството и след своя серия от 6-0 поведоха, за да останат начело и след края на този период, макар и само с точка при 66:67. Сценарият на финалните 10 бе горе-долу сходен, като гостите бяха лидер в голяма част от тази четвърт, а три минути преди нейния край водеха с 81:85. Играчите на Йордан Колев все пак намериха начин да запазят надеждата жива, а тройка на Роберт Георгиев фиксира 89:89 минтуа преди сирената.

Така завършиха и редовните 40 минути, като Коча Йовович на два пъти пропусна да донесе успеха на варненци със стрелби от тройката в заключителните 44 секунди.

Светкавична серия от 5-0 в полза на Черноморец даде на местния отбор водачеството и бургазлии не го изпуснаха до самия край. Симеон Илиев вкара тройка за 105:104, запазвайки искрица вяра за своя отбор 26 секунди преди изтичането на времето, но в крайна сметка Черноморец надделя със 107:104.